Показано 1-13 із 13 товарів
Показано 1-13 із 13 товарів
З десяток років тому для випасання худоби фермер наймав спеціальних людей. Вони мали годинами стежити за тим, щоб тварини не йшли за межі пасовища. Зараз цей спосіб практично не використовується. Тепер для контролю за коровами, конями, козами й навіть собаками створений спеціальний пристрій – електричний пастух. Проте сфера його використання цим не обмежується. Що це за прилад, переваги, види, критерії вибору – далі!
Електропастух – спеціальна електрична огорожа, котру використовують для випасання корів, коней, кіз, свиней, птиці тощо на обмеженій території, а також для захисту доріг, угідь, водойм, де вирощують рибу, від диких тварин. Іншими словами – це звичайний паркан, що перебуває під постійною напругою.
Худоба, що пасеться з використанням електричної огорожі, не витоптує всю траву і не чинить шкоду господарству, бо для випасу використовується обмежена ділянка. Таким чином і пасовище відновлюється швидше, і тварини не потребують постійного нагляду. Шкоди для їх здоров’я електрозагорожа не несе.
Електро огорожа для тварин складається з таких основних елементів:
Монтаж електропастуха може вимагати використання додаткових інструментів. Наприклад, для стеження за станом електроланцюга потрібні затискачі, тестери, а щоб вся система була безпечною дбають про установку системи відведення грому.
Принцип роботи електрозагорожі наступний: металеві, пластикові, дерев’яні стовпчики встановлюються по периметру на відстані 10-20 м. На них монтують ізолятори, куди буде накручуватися дріт. Отриману конструкцію (з використанням і додаткових елементів) під’єднують до генератора, що подає імпульси з перервою у 0,7 с. Тварина, яка перебуває за огорожею і хоче її перейти, отримує слабкий удар струмом високої напруги від дроту. До моменту повторного удару вона встигає відійти. Купити електропастух в Україні сьогодні можна у якісних інтернет-магазинах, серед яких «Бастіон».
Через кілька днів тварини звикають до того, що дріт від огорожі становить небезпеку, тому мінімізують з ним контакт. Якщо ВРХ раніше не випасалася з електропастухом, то спочатку варто запускати її на огороджену ділянку невеликими групами, щоб від переляку тварини не нашкодили одна одній.
Електричні пастухи незамінні у великому господарстві. Вони мають кілька переваг, у порівнянні з іншими способами випасу худоби:
Електрична огорожа ділиться на види, залежно від способу живлення і призначення.
Генератор може отримувати живлення з п’ятьох різних джерел: 1) електромережа (220 В); 2) вбудований акумулятор (6 В); 3) автомобільний акумулятор (12 В); 4) сонячна батарея; 5) звичайні батарейки по 1,5 В (4 шт).
Найбільш популярний варіант – вбудований, котрий потребує регулярної підзарядки та автомобільних акумуляторів. Конструкції з цими типами живлення не залежать від розеток, тому можуть переноситися в будь-яке зручне місце. Підзарядки вони потребують раз на кілька тижнів.
Залежно від того, для яких тварин електропастух призначений, його висота і види провідників – відмінні.
Кози, вівці, корови, собаки. Їм потрібен паркан, висотою до 110 см. Електризатори – батарейні (для коротких огорож), акумуляторні або мережеві (для довгих). Кількість ліній – від двох до чотирьох. Купити електропастух для корів, овець тощо можна на сайті магазину «Бастіон».
Коні. Оптимальна висота огорожі – 140 см. Електризатори мають бути дуже слабкі, бо тварини погано реагують на струм. Кількість ліній дроту – дві.
Свині. Тут найбільше підійде висота від 60 до 75 см. Електризатор підбирати слід найбільш потужний. Кількість ліній – три.
Птиця. Для гусей – 80 см (чотири лінії), для півнів, курей, індиків – 115 см (сітка).
Дикі тварини. Краще взяти універсальну висоту – до 150 см. Кількість ліній – п’ять.
Перед тим як купити електропастух для овець, корів, коней тощо обов’язково проводять всі розрахунки. Це робиться для того, щоб узяти генератор потрібної потужності, щоб струм бив з оптимальною силою. Ще важливо правильно розрахувати кількість ізоляторів і провідників.
Пристрій з дротом високої потужності слід брати в наступних випадках:
Тепер п’ять нюансів, котрі треба врахувати, щоб покупка була успішною.
Перший. Яка саме огорожа на пасовище вам потрібна – постійна чи тимчасова? У який період її будуть використовувати (цілий рік чи в теплу пору року)?
Другий. Подумати про те, який оптимальний для вас тип живлення генератора (акумулятор, сонячна панель, електрика тощо).
Третій. Визначити призначення конструкції (Для якої худоби він буде використовуватися? Яку територію «охоронятиме»?).
Четвертий. Зробити розрахунок периметра «паркану».
П’ятий. Оцінити те, який тип ґрунту на ділянці, котру ви збираєтеся огороджувати і як там росте трава.
Тепер залишилося лише знайти місце, де можна купити електропастуха у Львові (і не тільки) за доступною ціною. Заходьте на сайт «Бастіон», дивіться асортимент та купуйте саме те, що треба. Гарантуємо хорошу якість та чудове обслуговування. Ласкаво просимо!
У комплектацію електропастуха з магазину «Бастіон» входять такі елементи:
Монтаж електропастуха передбачає такі кроки:
При виборі електропастуха враховуйте:
Наприклад, для ВРХ, великих собак, видр, куниць, овець підійде електропастух Bastion Super із потужністю 4 Дж та максимальною довжиною 30 км.